Otwieramy open call! | Deadline: 1 maja 2024

Jesteś amatorem, pasjonatem, profesjonalistą, freelancerem, a może po prostu miłośnikiem fotografii analogowej?

Mamy dla Ciebie doskonałą okazję, by zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć wspaniałe nagrody! Do 1 maja czekamy na zgłoszenia w  konkursie Vintage Grand Prix 2024

🔴 VINTAGE GRAND PRIX 2024

Tematem przewodnim konkursu jest hasło „Dziedzictwo" rozumiane jako dobra kultury, nauki i sztuki pozostawione przez poprzednie pokolenia. Dla nas takim dziedzictwem jest spuścizna różnorodnych technik fotografii tradycyjnej, od dagerotypii, przez mokrą płytę kolodionową po polaroid. Temat przewodni stanowi zaproszenie do odkrywania, dokumentowania i interpretowania tej spuścizny, a także manifestacji jej wpływu na naszą teraźniejszość. W konkursie fotograficznym można eksperymentować z różnymi koncepcjami i wyrażać swoje indywidualne spojrzenie na to hasło. Spośród nadesłanych zgłoszeń, wyłonieni zostaną laureaci_atki, którzy i które w swoich projektach wykażą najciekawsze interpretacje hasła.

🔴 ZASADY

Prześlij nam cykl zdjęć (od 7-12 fotografii) i pokaż nam efekt swojej pracy.

WAŻNE! Zdjęcia nadesłane do konkursu powinny być wykonane w technikach tradycyjnych m.in : fotografia z kliszy, fotografia z błony, polaroid, camera obscura, dagerotypia, mokra płyta kolodionowa, kalotypia, cyjanotypia i inne.

Przyjmujemy tylko zwarte cykle fotograficzne.

🔴 NAGRODY

Na Zwycięzców czekają nagrody pieniężne (1 miejsce - 700 euro brutto, 2 miejsce - 450 euro brutto, 3 miejsce - 200 euro brutto), wystawa i zaproszenie na festiwal.

🔴 ZGŁOSZENIA

Udział w konkursie jest płatny, w wysokości 10 euro.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 maja 2024 r.

Gotowe prace przesyłajcie w wiadomości na adres e-mail:

konkurs@vintagephotofestival.com

WIĘCEJ INFORMACJI