Warsztaty fotografii wielkoformatowej z Jarosławem Majewskim odbędą się w niedziele 6 sierpnia o godz. 12.00 w Fotografistce przy ulicy Pomorskiej 68A/1 w Bydgoszczy.

Warsztaty fotografii wielkoformatowej z Jarosławem Majewskim

Podczas tych warsztatów zapoznamy uczestników z pracą z kamerą wielkoformatową oraz specyfiką pracy w ciemni, a uczestnicy samodzielnie wykonają portrety zabytkowym, wielkoformatowym aparatem konstrukcji Alfreda Brucknera.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy!

Prosimy o wiadomość na adres: info@fotografistka.pl

Osoby uczestniczące w warsztatach prosimy o zabranie stroju z epoki 20-lecia międzywojennego!

Opis warsztatów:

- Zrozumienie fotografii wielkoformatowej: Poznasz tajniki jednej z najstarszych metod fotografii analogowej. Dowiesz się, czym różni się fotografia wielkoformatowa od innych technik, jakie są jej zalety i wady oraz jak zbudowany jest aparat wielkoformatowy.

- Samodzielnie wykonasz fotografie w studiu fotograficznym wystylizowanym na dawne atelier

- Praca w ciemni fotograficznej: Po zakończeniu sesji portretowej w atelier wrócimy do ciemni, gdzie przeprowadzisz proces wywoływania swoich fotografii. Zobaczysz, jak obrazy powstają na papierze i poczujesz niepowtarzalny klimat pracy w tradycyjnej ciemni fotograficznej.

Aparat wielkoformatowy (kamera wielkoformatowa) – rodzaj aparatu fotograficznego, który rejestruje obraz na nośnikach (błonach światłoczułych) o rozmiarze większym niż 6 x 9 cm.

Jarosław Majewski (ur. 1971) – fotograf, portrecista. Fotografuje zabytkowym, wielkoformatowym aparatem konstrukcji Alfreda Brucknera. W 1998 roku zainicjował powstanie koła fotograficznego przy Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy i prowadził tam zajęcia z młodzieżą. Pracował jako fotoreporter w Ilustrowanym Kurierze Polskim 1999/2000, a także w rzeszowskich Super Nowościach 2000/2001. Był wielokrotnym uczestnikiem Przeglądów Bydgoskiej Fotografii organizowanych przez BWA w Bydgoszczy. Autor wystawy "Widziałem cię w ogrodzie" w klubie Mózg w Bydgoszczy. Pasjonuje się dawnymi metodami pozyskiwania pozytywów i technikami szlachetnymi. Praktykuje metodą gumy dwuchromianowej i bromu. Od kilku lat tworzy cykl portretów bydgoszczan, fotografie wykonuje zabytkowym, wielkoformatowym aparatem, przez to portrety nabierają wyrazistości i surowości, co jest nieocenione w przypadku zamiaru podkreślenia charakteru portretowanych osób.

6 sierpnia, niedziela

godz. 12:00-16:00

Fundacja Fotografistka

ul. Pomorska 68A/1

Bydgoszcz