Warsztaty w zakresie kompozycji obrazu podwójnego portretu na podstawie starych zdjęć ślubnych oraz monideł. Warsztaty poprowadzi Jarosław Majewski.

Zajęcia będą polegały na wykonaniu fotografii zabytkową, wielkoformatową kamerą na klisze i płyty szklane formatu 13x18 cm. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał możliwość nauczyć się obsługi wielkoformatowego aparatu poznając przy tym komplet zasad fotograficznych, które są właściwe również do użytku z nowoczesnym aparatem, także cyfrowym.

Zapraszamy na zapisy. Ilość miejsc ograniczona.

Jarosław Majewski – multiartysta, rzemieślnik. Kontrabasista sceny awangardowo-jazzowej, fotograf. Fotografowaniem zajmuje się od 1993 roku. Jest autorem zdjęć do wielu publikacji i albumów na zamówienie instytucji samorządowych i firm prywatnych. W 1998 roku zainicjował powstanie koła fotograficznego przy Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy i prowadził tam zajęcia z młodzieżą. Pracował jako fotoreporter w Ilustrowanym Kurierze Polskim – 1999/2000, a także w rzeszowskich Super Nowościach- 2000/2001. Później otworzył studio portretowe z nastawieniem na tzw. klientów z ulicy. Był wielokrotnym uczestnikiem Przeglądów Bydgoskiej Fotografii organizowanych przez BWA w Bydgoszczy. Posiada w dorobku również wystawy indywidualne. Obecnie nie fotografuje profesjonalnie z uwagi na świadomą rezygnację z techniki cyfrowej. Pasjonuje się dawnymi metodami pozyskiwania pozytywów a przede wszystkim technikami szlachetnymi. Praktykuje metodą gumy dwuchromianowej i bromu.

Warsztaty są darmowe

Zapisy: info@fotografistka.pl